Wystartował EnveloBank i może zrobić niezłą rewolucję

Właśnie wystartował EnveloBank — nowy bank internetowy stworzony przez Bank Pocztowy. Nie lękaj się jednak — wiem, z czym kojarzy się Bank Pocztowy. EnveloBank ma być lekkim nowoczesnym i przede wszystkim darmowym bankiem. Co możesz zyskać? Darmowe konto, kartę, zwrot za płatności kartami oraz brak prowizji za przewalutowanie zagranicznych płatności!

EnveloBank - zobacz nową ofertę nowego banku EnveloKonto i EnveloKarta

Ile kosztuje konto w EnveloBank? 

Otwarcie i prowadzenie EnveloKonta będzie bezwarunkowo bezpłatne. Za to plus już na starcie, bo w obecnym czasie mało jest nowych kont, które są oferowane bezwarunkowo bezpłatnie. Oprócz tego nic nie zapłacisz za przelewy internetowe.

Przelew ekspresowy to koszt 5 zł, ale tego typu oplata, jest pewnego rodzaju standardem rynkowym. EnveloBank ze względu na swój internetowy charakter nie oferuje opcji wpłaty gotówki w oddziale banku, dlatego jego klienci mogą korzystać bezpłatnie z wpłatomatów Euronetu.

A co z EnveloKartą?

Za EnveloKartę do konta możesz zapłacić 5 zł miesięcznie, ale EnveloBank nie pobierze tej opłaty, jeśli spełnisz dwa, dość proste warunki:

 • Na Twoje EnveloKonto wpłynie przynajmniej 1000 zł miesięcznie 
 • Wykonasz kartę jedną płatność bezgotówkową miesięcznie 

Musisz przyznać, że nie są to ciężkie warunki. Wystarczy pstryknąć kartą za bułki w piekarni i ustawić sobie zlecenie stałe z innego konta 😉

W zamian dostajesz bezpłatne bankomaty w Polsce, a za wypłatę z bankomatu za granicą zapłacisz 1% wartości transakcji minimum 5 zł.

EnveloBank oferuje też abonament, który możesz sobie włączyć przed wyjazdem za granicę. Za drobne 5 zł miesięcznie zdejmuje Ci prowizję za wypłaty z zagranicznych bankomatów 😉

No ale zaraz. Jak to możliwe, że ja — który przy każdej okazji trąbi o tym jak sprytnie korzystać z karty za granicą (tak, teraz też nie mogę się powstrzymać) teraz mówi o jakiejś opcji na wyłączenie prowizji za zagraniczne wypłaty?

Przecież bank uwielbiają łupić klientów na zbójeckich kursach, doliczać horrendalne prowizje i kombinować jak mogą, żeby zedrzeć z podróżujących jak najwięcej!

To co, banki mnie wreszcie przekupiły?

Nie. Po prostu w EnveloBanku nie ma prowizji za przewalutowanie, a kurs jest jednym z najkorzystniejszych!

Korzystne przewalutowania zagranicznych płatności w EnveloBank

Jeśli dalej nie wierzysz w ostatnie przeczytane zdanie, to już wyjaśniam. EnveloBank postanowił wyłamać się ze zbójeckiego konglomeratu bankowego i nie pobiera żadnej prowizji za przewalutowanie transakcji!

Dodatkowo podczas przeliczania zagranicznych płatności, stosuje średni kurs organizacji płatniczej Visa, który jest jednym z najlepszych kursów na rynku.

No po prostu bajka! To sprawia, że oferta EnveloBanku będzie prawdziwą petardą! Korzystając z EnveloKonta, możesz zapomnieć o kantorach walutowych, kartach do kont walutowych czy nawet odpuścić sobie aplikację MasterCard Revolut!

Moneyback za internetowe płatności 

Rewolucja, którą wprowadza EnveloBank w zagranicznych płatnościach to absolutny hit, ale nie warto zapominać o wszelkiej maści łowcach bankowych promocji (chcesz dołączyć do tych łowców — polub profil Cardholdera na Facebook’u)

Specjalnie dla nas, EnveloBank wprowadził bardzo przyjemny i prosty moneyback. Wystarczy, że kupisz przez internet cokolwiek i jako formę dostawy wybierzesz jedną z usług Poczty Polskiej:

 • Paczka MINI
 • Paczka pocztowa
 • Paczka+
 • Pocztex
 • PACZKA24
 • PACZKA48
 • Pocztex Procedura
 • List polecony
 • Przesyłka firmowa polecona

Minimalna wartość kupowanych przedmiotów musi wynosić 30 zł. Zamówienie musisz opłacić za pomocą EnveloKarty lub płatności internetowej z EnveloKonta.

Po dokonaniu płatności wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić w bankowości EnveloBanku numer przesyłki, a w zamian za to następnego dnia dostaniesz na konto 2 zł. I tak za każdą zarejestrowaną przesyłkę.

Dodatkowo EnveloBank dorzuca też 10 zł za każdą 10 przesyłkę.

Warto jednak pamiętać, że maksymalnie zgarniesz w ten sposób 20 zł miesięcznie i nie więcej niż 200 zł rocznie.

Żeby korzystać z tego dość nietypowego, ale bardzo prostego moneybacku musisz tylko wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz zaakceptować regulamin promocji w bankowości internetowej EnveloBanku.

Moja subiektywna ocena EnveloBanku

Oferta EnveloBanku nie jest niczym niesamowitym. Bezpłatne konto, dość prosta do uniknięcia opłata za kartę i dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce — konkurencja ma to nawet na lepszych warunkach.

Prawdziwym hitem jest jednak podejście EnveloBanku do kwestii przewalutowania zagranicznych płatności! Brak prowizji i stosowanie bardzo konkurencyjnego kursu Visy może spowodować, że stanie się ona prawdziwym hitem.

Moim skromnym zdaniem jest to debiut 2017 r. Dawno nie było równie korzystnej i przystępnej oferty konta bankowego.

Wisienką na torcie jest też moneyback — dość niestandardowy, ale bardzo prosty. Osoby często zamawiające różne rzeczy przez internet na pewno bardzo go docenią 😉

Konto w EnveloBanku możesz założyć na ich stronie 

Taryfa opłat EnveloBank 

Regulamin promocji moneyback 

Nigdy więcej nie przegap żadnej promocji! Obserwuj blog Cardholder na Facebooku, Twitterze oraz Google +

Zapisz się do newslettera i otrzymuj ode mnie informacje o najlepszych bankowych promocjach.

lista mailingowa BTB obslugiwana jest przez FreshMail