Nest Konto Nest Bank – opinie o rachunku i analiza

 

Nest Konto analiza rachunku Nest Bank

 

28 października 2016 roku Smart Bank zamienił się w Nest Bank. Zmiana nie dotyczyła opłat – konta osobiste, krata i dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce nadal pozostał bezpłatny. Nest bank ma stać się bankiem prorodzinnym, gdzie osoby posiadające dzieci mogą liczyć na dodatkowe korzyści i preferencyjne oferty. Jedną z nich jest ogłoszony wczoraj program systematycznego oszczędzania, gdzie zgarnąć można premię nawet do 30% ulokowanych środków , a wysokość premii zależy od … ilości dzieci. Dokładnie o tym niecodziennym produkcie możecie przeczytać tutaj.

Nest Konto  to podstawowy rachunek Nest Banku. Rachunek ten jest jedynym w tym momencie rachunkiem za 0 PLN. Nic nie zapłacimy za otwarcie jak i prowadzenie rachunku. Zupełnie darmowe jest również wydanie i posiadanie karty płatniczej. I co jest ewenementem na tle konkurencji, nic nie kosztuje wypłacanie pieniędzy z bankomatów w Polsce.

Nest Konto – opłaty

Otwarcie konta 0 zł
Prowadzenie konta 0 zł
Przelewy Elixir0 zł
Przelewy SEPA0 zł
Przelewy ekspresowe1 zł
Wpłata i wypłata w oddziale 0 zł

Oprócz bezwarunkowego prowadzenia rachunku, nic nie kosztuje również wykonywanie standardowych przelewów internetowych. Zupełnie bezpłatne jest również wykonanie przelewu SEPA. Od sierpnia 2016 roku pojawiała się również opcja obsługi w oddziałach BIZ Banku. W jej ramach możemy dokonać bezpłatnej wpłaty i wypłaty oraz złożyć podstawowe dyspozycje.

Kolejną dobrą wiadomością jest wprowadzenie do oferty przelewów ekspresowych. Dotychczas Nest Bank ich nie oferował. Teraz są dostępne (w ramach systemu Blue Media). Co więcej bank pobiera za nie wyjątkowo niską opłatę – 1 zł. U konkurencji tego typu przelewy kosztują zazwyczaj ok. 5 zł. To bardzo dobra informacja dla wszystkich, którzy cenią sobie możliwość błyskawicznego przesłania środków.

Visa Smart

Nest Konto karta Visa

Opłata za kartę 0 PLN
Wypłata z bankomatów w Polsce0 PLN
Wypłata z bankomatów za granicą6 PLN
Cashback0 PLN
Wpłata we wpłatomacie 0 PLN

Do Nest Konta możemy zamówić kartę debetową organizacji Visa. Karta wydawana jest zupełnie bezpłatnie i jest bezwarunkowo bezpłatna. Do dyspozycji klientów są również bezpłatne sieci bankomatów krajowych. Do niedawna bank Smart oferował również bezpłatne wypłaty z bankomatów, ale po ostatniej  sierpniowej zmianie taryfy pojawiła się za nie opłat w wysokości 6 zł.

Dodatkowe korzyści

Serwis Transakcyjny

Nest Konto t obsługujemy za pomocą bardzo prostego i przejrzystego w obsłudze serwisu transakcyjnego. Wykonanie najprostszych operacji wymaga paru kliknięć i praktycznie każdą sprawę jesteśmy w stanie bez problemu załatwić za jego pomocą. Autoryzacja operacji odbywa się za pomoca haseł SMS wysyłanych na numer podany do informacji banku.

Aplikacja mobilna

Nest Konto  obsługujemy również za pomocą aplikacji natywnej dostępnej na systemie Android i IOS. Aplikacja jest prosta w obsłudze i intuicyjna. Za jej pomocą można wykonać praktycznie każdą operację. Smart Bank w swojej wizji był pierwszym w Polsce bankiem “na smartphone’y”. Sama aplikacja posiada bardzo innowacyjną funkcjonalność, a mianowicie możliwość obsługiwania głosem. Za pomocą komend głosowych możemy nie tylko sprawdzić stan konta czy wysłać przelew, ale również zalogować się do niej. Aplikacja posiada również możliwość opłacania faktur za pomocą kodu QR lub zdjęcia samej faktury. Nawet pomimo zmiany startegii i powstania marki Nest Banku, aplikacja dalej pozostała ergonomiczna i funkcjonalna.

[ezcol_1half]

Plusy

+ Bezwarunkowe bezpłatne konto i karta

+ Wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

Minusy

[/ezcol_1half_end]

Podsumowanie

Nest Konto  to jedyny rachunek w Polsce prowadzony za zupełne i bezwarunkowe 0 PLN. Obsługa konta jest przyjemna i przejrzysta, tak samo jak krótka i konkretna 4 stronicowa taryfa opłat i prowizji. Te argumenty powodują, że w wyścigu pod względem bezkosztowości Nest Bank deklasuje konkurencje. Dodatkowo niedawno wprowadzone zmiany (m.in. udostępnienie placówek BIZ Banku oraz wdrożenie przelewów ekspresowych) zdecydowanie uatrakcyjniają i tak już dobrą ofertę. Wygląda na to, że Nest Bank robi wszystko, żeby z banku drugiego wyboru stać się dla swoich klientów głównym bankiem.

Dowodem na to jest również powstanie marki Nest Banku – zwrócenie się w kierunku modelu obsługi w oddziałach, które zgodnie z zapowiedziami właścicieli banku – mają przypominać kawiarnie – jest właśnie oznaką tej zmiany w strategii banku. Mam tylko nadzieję, że ta zmiana nie pociągnie za sobą podwyżki opłat.

otórz konto

Dokumenty

[ezcol_1quarter][/ezcol_1quarter] [ezcol_1quarter]

Dobra ikonka dokumentu

Regulamin konta osobistego

[/ezcol_1quarter] [ezcol_1quarter]

Dobra ikonka dokumentu

Taryfa Opłat i Prowzji

[/ezcol_1quarter] [ezcol_1quarter_end][/ezcol_1quarter_end]

Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią o Nest Koncie albo masz jakieś dodatkowe pytanie, to zapraszam do komentowania.