Wymarzone Konto Raiffeisen – analiza i opinie o rachunku

Wymarzone Konto Osobiste Raiffeisen Polbank

W ofercie Raiffeisen Polbanku dostępne jest w tym momencie bardzo ciekawe Wymarzone Konto Osobiste. Rachunek możemy otworzyć zupełnie bezpłatnie. Prowadzenie rachunku również jest bezpłatne, a bank dodatkowo gwarantuje, że opłaty te nigdy nie ulegną zmianie. Ta oferta może być więc gratką dla wszystkich, którzy mają już dość częstych zmian opłat w innych bankach i chcą mieć gwarancję niezmienności oferty. Dodatkowo bank dorzuca do karty bogaty pakiet dodatkowych ubezpieczeń, które również nic nie kosztują.

Wymarzone Konto – opłaty 

Otwarcie konta 0 PLN
Prowadzenie konta 0 PLN
Przelewy Elixir0 PLN
Przelewy SEPA5 PLN
Przelewy ekspresoweBrak
Wpłata i wypłata w oddziale 1 w miesiącu bezpłatna

Gwarancja dotycząca niezmienności braku opłat za posiadanie i prowadzenie konta (i kilku innych rzeczy) to naprawdę niezła rzecz. Korzystając z Wymarzonego Konta nie zapłacimy również za realizację standardowych przelewów internetowych. Niestety bank nie udostępnia przelewów ekspresowych. Wykonanie przelewu SEPA będzie nas kosztowało 5 PLN. Wpłata gotówki w oddziale banku jest bezpłatna, jak również pierwsza wypłata w miesiącu. Za kolejną zapłacimy niemałą prowizję –  0,2% min. 5 zł max. 200 zł.

Karta Mastercard Debit Paypass

Konto Wymarzone Raiffeisen Polbank karta Mastercard Paypass

Opłata za kartę3 PLN miesięcznie
Wypłaty z bankomatów w Polsce0 PLN
Wypłata z bankomatów na świecie 3% min. 8 PLN
Cashback0 PLN
Wpłata we wpłatomacie 0 PLN

Do Konta Wymarzonego, możemy zamówić kartę MasterCard Debit Paypass, która wydawana jest zupełnie bezpłatnie. W przypadku tej karty nie mamy jednak mechanizmu, który umożliwia uniknięcie opłaty miesięcznej za korzystanie z niej. Ta opłata wynosi 3 PLN/mc i również jest objęta gwarancją niezmienności. Za to 3 PLN mamy dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce bez prowizji. Wypłaty za granicą kosztują 3% wartości transakcji min 8 PLN. Mamy również dostęp do bezpłatnej usługi Cashback oraz sieci wpłatomatów należących do banku. W ramach karty mamy również dostęp do bezpłatnego (również z gwarancją) pakietu Ubezpieczenia medycznego, domowego i drogowego. Bardziej szczegółowo opisuje te ubezpieczenia poniżej.

Dodatkowe korzyści
  • Pakiet ubezpieczeń assistance domowych, drogowych oraz medycznych
  • Pakiet ubezpieczeń podróżnych (NNW, koszty leczenia, OC w życiu prywatnym)
  • Program Visa Oferty
  • Masterpass i V.me
  • R-Dealer (kantor walutowy)
  • Oprocentowanie całego salda (oparte na stopie NBP)

Serwis Transakcyjny

Wymarzone Konto obsługujemy za pomocą naprawdę dopracowanego i przejrzystego serwisu transakcyjnego. Składa się on z kilku działów takich jak : Rachunki, Przelewy, Karty itp, które pozwalają w prosty i szybki sposób zrealizować większość operacji. Z poziomu serwisu dostępny jest również system wnioskowy w ramach, którego możemy zamówić nowe produkty czy samodzielnie założyć lokatę. Można śmiało powiedzieć ( i potwierdzają je opinie klientów) że jest to jeden z najbardziej ergonomicznych i przejrzystych serwisów transakcyjnych w ofercie polskich banków.

Aplikacja Mobilna

Wymarzone Konto obsługujemy również za pomocą natywnej aplikacji mobilnej dostępnej na systemy Android, IOS. Aplikacja pozwala na realizację wszystkich podstawowych czynności, jak przelew czy sprawdzenie historii operacji. Dodatkowo w aplikacji dostępna jest opcja wymiany walut online oraz praktyczny wskaźnik salda (procentowy i kwotowy) dostępny przed zalogowaniem. Do aplikacji logujemy się za pomocą hasła, które definiujemy przy pierwszym logowaniu, dodatkowo dokonanie każdej operacji księgowej również jest nim autoryzowane. Aplikacja jest bardzo estetyczna, prosta i funkcjonalna. Korzysta się z niej przyjemnie i sprawnie.

[ezcol_1half]
Plusy

+ Bezwarunkowo bezpłatne konto

+ Gwarancja niezmienności opłat

+ Liczne darmowe ubezpieczenia

+ Oprocentowanie salda rachunku

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]
Minusy
– Stała opłata za kartę
[/ezcol_1half_end]

Podsumowanie 

Wymarzone Konto w ofercie Raiffeisen Polbanku to jedna z lepszych ofert na Polskim Rynku bankowym. Bezwarunkowo bezpłatny rachunek z gwarancją niezmienności większości opłat i dodatkowym pakietem ubezpieczeń to naprawdę dobra oferta. Minusem może być stała opłata za kartę wydawaną do rachunku w wysokości 3 PLN. Bank gwarantuje, że ona również nie ulegnie zmianie. Nie jest do duży koszt, w skali roku korzystanie z karty wyniesie nas 36 PLN, a dostajemy zupełnie bezpłatny dostęp do wszystkich polskich bankomatów. Bank udostępnia tez naprawdę sprawny i czytelny serwis transakcyjny i nowoczesna natywną aplikację mobilną. Bank ma również swoje placówki, gdzie istnieje możliwość realizowania wpłat i wypłat gotówkowych.

otórz konto

                                 Dokumenty 

[ezcol_1quarter]

Dobra ikonka dokumentu

Taryfa opłat i prowizji

[/ezcol_1quarter] [ezcol_1quarter]

Dobra ikonka dokumentu

Regulamin prowadzenia kont

[/ezcol_1quarter] [ezcol_1quarter][/ezcol_1quarter] [ezcol_1quarter_end][/ezcol_1quarter_end]

Jakie są Wasze opinie o Wymarzonym Koncie Osobistym? Może macie jakieś pozytywne albo negatywne doświadczenia. Zapraszam do podzielenia się z nimi w komentarzach.