Konto walutowe Credit Agricole – analiza konta

Konto walutowe Credit Agricole

Konto walutowe Credit Agricole to rachunek walutowy dostępny w EUR, USD, GBP. Żeby go otworzyć trzeba posiadać w banku ROR. Otwarcie jest możliwe za pośrednictwem placówki banku.

Konto walutowe Credit Agricole – opłaty

Otwarcie rachunku0 PLN
Prowadzenie rachunku 0 PLN
Przelew SEPA5 PLN
Przelew walutowy krajowy0,25% min. 40 zł, max. 250 zł
Przelew walutowy zagraniczny 0,25% min. 40 zł, max. 250 zł
Przyjęcie przelewu 0 PLN
Wpłata i wypłata w oddziale 0/0 PLN

Konto walutowe Credit Agricole otworzymy zupełnie bezpłatnie i bezpłatnie będziemy je również powadzić. Bank udostępnia również zupełnie bezpłatne wpłaty i wypłaty waluty w oddziałach. Za realizację przelewu SEPA zapłacimy 5 PLN, a za realizację przelewu walutowego 0,25% wartości przelewu, maksymalnie 250 PLN. Bank stosuje średni spread dla EUR i USD na poziomie 7,25%, natomiast dla GBP ok. 5%. Bank nie pobiera żadnych opłat za przyjęcie przelewu walutowego.

Konto walutowe Credit Agricole – karta

Visa Classic EUR lub USD

Konto walutowe Credit Agricole - karta płatnicza

Opłata za wydanie karty0 PLN
Opłata miesięczna 6 PLN
Wypłata gotówki w bankomacie w Polsce 5 PLN
Wypłata gotówki w bankomacie za granicą 5 PLN

Wydanie karty walutowej jest zupełnie bezpłatne, natomiast za jej posiadanie zapłacimy stałą opłatę 6 PLN/mc. Co ważne opłata ta pobierana jest z ROR u złotówkowego. Za wypłatę w zagranicznych bankomatach zapłacimy 5 PLN. Karta wydawana jest do rachunków w walucie EUR oraz USD. Walutą rozliczeniową kart jest EUR. Wszelkie transakcje wykonane w innej walucie przewalutowywane są na EUR po kursie organizacji płatniczej (Visa) . W przypadku karty USD po przewalutowaniu takiej płatności na EUR, następuje przewalutowanie na USD po kursie banku. Bank za operację przewalutowania dolicza prowizję w wysokości 3% wartości płatności.

Podsumowanie

Konto walutowe Credit Agricole plasuje się w końcówce rankingu kont walutowych. Plusem oferty jest bezpłatne prowadzenie konta i bezpłatny dostęp do obsługi gotówkowej w oddziałach banku. Za przelew walutowy zapłacimy jednak sporo bo maksymalnie 250 PLN. Bank nie posiada własnego kantoru walutowego, a stosowany spread (ponad 7%) powoduje, że chęć korzystnej wymiany waluty wiąże się z koniecznością jej wypłaty w oddziale. Karta do konta walutowego posiada stałą opłatę (6 PLN), kosztują również wypłaty z zagranicznych bankomatów (5 PLN). Realizacja transakcji zagranicznej wiąże się z przewalutowaniem do EUR i doliczeniem 3% prowizji. Brak aplikacji mobilnej również rzuca się we znaki.

[ezcol_1half]

Plusy

+ Bezwarunkowo bezpłatny ROR

+ Bezpłatne wpłaty i wypłaty w oddziale

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

Minusy

– Wysokie opłaty za przelewy

– Stała opłata za kartę

– Stała prowizja za wypłatę za granicą

[/ezcol_1half_end]

 Konto można otworzyć jedynie w oddziale i trzeba posiadać ROR w banku. Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią na temat rachunku albo masz jakieś dodatkowe pytanie, to zapraszam do komentowania.