emax walutowy mBank – analiza i opinie o koncie

Ekonto Standard mBank - analiza rachunku

Emax walutowy to bezwarunkowo bezpłatny rachunek walutowy w ramach oferty mBanku. Dostępne waluty to EUR, USD, GBP oraz CHF.

emax walutowy – opłaty

Otwarcie rachunku0 PLN
Prowadzenie rachunku0 PLN
Przelew SEPA5 PLN
Przelew walutowy krajowy0,35%, min. 20,00 zł, max. 200,00 zł
Przelew walutowy zagraniczny 0,35%, min. 20,00 zł, max. 200,00 zł
Przyjęcie przelewu0 PLN
Wpłata w oddziale 9 PLN
Wypłata w oddziale 9 PLN

Emax walutowy jest otwierany i prowadzony bezwarunkowo bezpłatnie. Za realizację przelewu SEPA zapłacimy 5 zł. Za wykonanie przelewu walutowego zapłacimy 0,35%, min. 20,00 zł, max. 200,00 zł, chyba że odbiorca przelewu ma również rachunek w mBanku (bardzo dużo kantorów walutowych prowadzi rachunki w mBanku, więc istnieje możliwość bezpłatnego przewalutowania środków).

Za przelew walutowy zagraniczny zapłacimy również 0,35%, min. 20,00 zł, max. 200,00 zł plus dodatkowo 5 zł zryczałtowanej opłaty telekomunikacyjnej SWIFT. Przyjęcie przelewu na konto jest bezpłatne. Za wpłatę i wypłatę w oddziale bank pobierze prowizję w wysokości 9 zł, niezależnie od kwoty operacji.

Karta emax EUR, USD lub GBP

emax walutowy - karta USD

Opłata za wydanie 30 PLN
Opłata roczna30 PLN
Wypłata z bankomatu w Polsce5 PLN
Wypłata z bankomatu za granicą 0 PLN

Karta do emaxa walutowego wydawana jest w walucie EUR, USD oraz GBP. Za wydanie karty zapłacimy 30 zł i tyle samo będzie nas kosztowała karta rocznie. Zapewnia ona dostęp do bezpłatnych bankomatów na całym świecie, z wyjątkiem Polski, gdzie za wypłatę zapłacimy 5 zł.

Walutą rozliczeniową karty jest waluta rachunku, w sytuacji, gdy dokonamy transakcji w innej walucie, nastąpi przewalutowanie na walutę rachunku po kursie organizacji płatniczej (Visa), a bank doliczy prowizję za przewalutowanie w wysokości 3% wartości transakcji.

Dodatkowe korzyści
  •  mKantor (bezpłatny kantor walutowy)
  •  dostęp do rachunku przez aplikację mobilną
  •  możliwość zakładania lokat walutowych (max. 0,8%)
  • konto USD i GBP oprocentowane 0,3%

mKantor

mKantor to bezpłatna usługa oferowana klientom banku. Nie jest to nic innego jak Kantor walutowy, tylko że dostępny wewnątrz banku. Za jego pomocą możemy wymieniać walutę online lub składać zlecenia na ich późniejszą wymianę (zależną np. od salda konta czy kursu).

mKantor można aktywować z poziomu konta, a sama usługa automatycznie połączy się z kontami posiadanymi przez klienta (w mBanku można posiadać do 4 rachunków walutowych) Spread stosowany w usłudze mKantor jest zbliżony do kursów konkurencyjnych kantorów internetowych, a obsługa jest prosta i intuicyjna.

mkantor - emax walutowy mBank

mKatnor jest dostępny również za pośrednictwem aplikacji mobilnej mBanku dostępnej na urządzenia z systemem IOS, Android i Windows Phone. Pozwala to dokonać błyskawicznej wymiany walut nawet będąc poza domem.

mkanotor mobilny - emax walutowy mBank

Usługa jest dostępna 24/7, zlecenia można składać pomiędzy 8:00, a 22:00, a operacje online realizowane są pomiędzy 8:00, a 16:30. Usługę można aktywować w serwie transakcyjnym mBanku, w zakładce Pasaż/Usługi.

Podsumowanie

Emax walutowy to naprawdę dobra oferta na tle konkurencji. Pomimo stałej opłaty za wydanie i korzystanie z karty zapewnia ona stały dostęp do wszystkich bankomatów zagranicznych bez prowizji. Koszt wydania karty zwraca się wobec tego już po pierwszych zagranicznych wypłatach. Sam rachunek jest również bezwarunkowo bezpłatny i nie ma żadnej opłaty za przyjęcie na niego przelewu. Minusem może być dość wysoka opłata za realizację przelewu, ale bank posiada własną, zupełnie bezpłatną platformę wymiany walut.

[ezcol_1half]
Plusy

+ Bezwarunkowo bezpłatny rachunek

+ Bezpłatne bankomaty na całym świecie

+ Własny kantor walutowy

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]
Minusy

– Opłata za wpłatę i wypłatę w oddziale

– Opłata za wydanie i korzystanie z karty

[/ezcol_1half_end]

emax walutowy można otworzyć bez konieczności otwierania ROR-u. Otworzenie popularnego eKonta niesie ze sobą możliwość skorzystania z promocji ze zwrotami za płatności kartami 😉

Jeśli chcecie otworzyć samo konto walutowe, to możecie to zrobić tutaj.

emax EUR – załóż rachunek 

emax USD – załóż rachunek

emax GBP lub CHF – załóż rachunek 

 

Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią na temat rachunku albo masz jakieś dodatkowe pytanie, to zapraszam do komentowania.

[ezcol_1quarter]
Dobra ikonka dokumentu

Reuglamin otwierania i prowadzenia rachunków

[/ezcol_1quarter] [ezcol_1quarter]
Dobra ikonka dokumentu

Taryfa Opłat i Prowizji

[/ezcol_1quarter] [ezcol_1quarter][/ezcol_1quarter] [ezcol_1quarter_end][/ezcol_1quarter_end]