Konto walutowe od Nest Banku – czy to dobry rachunek?

Nest Bank i jego konto walutowe Nest Konto Waluty

Nest konto Waluty to oferta niemal idealna. Niemal dlatego, że korzystanie z konta, może być zupełnie bezpłatnie jeśli spełnimy kilka dodatkowych warunków. Konto walutowe prowadzone jest w EUR, USD oraz GBP.

Po zmianie Smart Banku w Nest Bank zmieniła się również nazwa Konta walutowego – teraz nazywa się ono Nest konto Waluty. Na szczęście to jedyna zmiana. Wszelkie opłaty i funkcjonalności pozostały takie same 😉

Nest konto Waluty – opłaty

Otwarcie rachunku0 PLN
Prowadzenie rachunku 0 PLN
Przelew SEPA 0 PLN
Przelew walutowy krajowy0 PLN
Przelew walutowy zagraniczny 3 EUR/4 USD/2,5 GBP
Przyjęcie przelewu0 PLN

Ogromnym atutem rachunku walutowego Nest Banku jest zupełnie bezwarunkowo bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta. Bezpłatne są również przelewy walutowe realizowane w kraju, jak i te w systemie SEPA. Do dyspozycji mamy 3 najpopularniejsze i najczęściej wybierane waluty EUR, USD oraz GBP. Bank nie posiada swoich oddziałów, więc wpłata i wypłata gotówkowa jest niemożliwa.

Standardowy spread stosowany przez bank to ok. 6%, choć można uruchomić usługę korzystne przewalutowanie, wtedy spread wynosi ok. 0,7%. Usługa kosztuje 0,3 EUR/0,35 USD/0,2 GBP miesięcznie.

Nest konto Waluty  Karta

Smart karta Bank Smart - zapasowa karta kredytowa

 Visa EURVisa USDVisa GBPVisa V-Pay
Opłata za wydanie 0/5 EUR0/6 USD0/4 GBP0/5 EUR
Opłata roczna 0/5 EUR 0/6 USD0/4 GBP0/5 EUR
Wypłata z bankomatu w Polsce1 EUR1,3 USD0,8 GBP1 EUR
Wypłata z bankomatu za granicą 0 EUR0 USD0 GBP0 EUR

Każdą kartę możemy otrzymać i posiadać zupełnie bezpłatnie, jeśli nie posiadamy karty do konta złotówkowego. Jeśli taką posiadamy, to za wydanie karty zapłacimy 5 EUR/ 6 USD/ 4 GBP w zależności od waluty, i tyle samo będzie nas kosztowało roczne korzystanie z karty.

Chcesz wymienić walutę?
Jeśli wymieniasz walutę to koniecznie zapoznaj się z moim wpisem, o tym jak robić to najtaniej! Szczególnie jeśli robisz to cyklicznie lub spłacasz kredyt w innej walucie. Do zaoszczędzenia jest nawet kilka procent wymienianych kwot! Czytaj więcej 
Walutą rozliczeniową karty jest waluta rachunku, wszelkie transakcje dokonane w innych walutach zostaną przewalutowane na walutę rachunku po kursie organizacji płatniczej (Visa) i powiększone o 3% prowizję banku za przewalutowanie.

Dodatkowe korzyści
  • Karta VISA V-PAY ( Nest Bank jako jedyny bank w Polsce wydaje kartę tego typu. W wielu rejonach Niemiec sklepy nie akceptują kart organizacji Visa lub Mastercard, a jedynie karty V-PAY)
  • Usługa korzystnych przewalutowań – spread ok. 0,7%, usługa kosztuje 0,3 EUR/0,35 USD/0,2 GBP miesięcznie
  • Dostęp do rachunku przez aplikację mobilną.

Podsumowanie 

Nest konto Waluty to jedna z lepszych ofert na Polskim rynku. Dużym plusem jest bezwarunkowo bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku. Za darmo będziemy również na stałe korzystali z karty wydanej do konta, a tych w ofercie banku jest aż cztery, wliczając w to kartę V-PAY, której nie wydaje żaden inny Polski Bank.

Wszystko pięknie do momentu, kiedy nie mamy karty do konta złotówkowego. Jeśli takową posiadamy, to zapłacimy zarówno za wydanie karty walutowej, jak i za jej użytkowanie. Sporym minusem może być brak oddziałów i niemożliwość wpłaty czy wypłaty gotówki w kasie, ale bank udostępnia zupełnie darmowe przelewy walutowe, zarówno krajowe, jak i te w systemie SEPA. Nest konto Waluty to oferta zdecydowanie warta polecenia i znajdująca się w czołówce rankingu.

Jedziesz do Niemiec? Koniecznie przeczytaj o jedynej w Polsce karcie od Banku Smart, która jest tam akceptowana. Czytaj więcej tutaj.

[ezcol_1half]

Plusy

+ Brak opłaty za prowadzenie konta

+ Możliwy brak opłaty za kartę

+ Karta V-Pay

+ Bezpłatne przelewy walutowe krajowe

+ Usługa korzystnych przewalutowań

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]
Minusy

– Możliwa opłata za kartę

– Brak oddziałów

[/ezcol_1half_end]

otórz konto

to-konto-zajmuje-3

Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią na temat rachunku albo masz jakieś dodatkowe pytanie, to zapraszam do komentowania.