City Simplicity – bezwarunkowo bezpłatna karta kredytowa – analiza i opinie

W ofercie Citibanku mozemy znaleźć nie lada perełkę – bezwarunkowo bezpłatną kartę City Simplicity. Nie zapłacimy ani złotówki za jej wydanie czy też posiadanie, nawet jeśli nie będziemy z niej korzytsać. Przedstawiam dokładną analizę i szczerą opinię o karcie.

City Simplicity - bezwarunkowo bezpłatna karta

Citibank wprowadził kartę City Simplicity do oferty prawie rok temu, na przekór konkurencji, która zaczęła wtedy podwyższać opłaty m.in. za korzystanie z kart kredytowych. Zamiar był prosty — stworzyć kartę, której taryfa opłat i prowizji składa się praktycznie z samych zer.

City Simplicity – opłaty 

Wydanie karty 0 zł
Opłata miesięczna za kartę0 zł
Opłata roczna za kartę0 zł
Opłata za kartę dodatkową0 zł
Płatność bezgotówkowa0 zł
Wypłata z bankomatu i przelew z rachunku karty6 % min. 10 zł
Wyciąg elektroniczny 0 zł

Jak widzicie, Citibankowi udało się osiągnąć to, co założył i spotkało się to z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów. Citibank poszedł jeszcze dalej — gwarantuje, że karta będzie bezwarunkowo bezpłatna na zawsze. Limit kredytowy jest ustalany indywidualnie dla każdego posiadacza karty. Okres bezodsetkowy trwa 56 dni, a oprocentowanie kredytu na karcie wynosi standardowe 10%. Do karty aktywowana jest również bezpłatna usługa CitiAlerts — powiadomienia SMS-owe o saldzie karty i realizowanych operacjach.

Wyciąg z ToIP karty City Simplicity

 

W taryfie opłat i prowizji pojawia się kilka pozycji, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z nich jest opłata rzędu 6% min. 10 zł za wypłacenie pieniędzy z bankomatu lub wykonanie przelewu z rachunku karty kredytowej.

Tutaj akurat nie ma nic nadzwyczajnego — nie od dzisiaj wiadomo, że karta kredytowa + bankomat to bardzo złe połączenie.

Większość Polskich banków pobiera także opłaty za realizację przelewów z rachunku karty. Oprócz prowizji w przypadku wypłaty z bankomatu taka operacja nie jest również objęta okresem bezgotówkowym — zapłacimy za nią od razu odsetki.

Drugą ciekawą pozycją jest opłata 6 zł miesięcznie za korzystanie z serwisu telefonicznego Citiphone. Usługi nie trzeba jednak aktywować. Kartę City Simplicity możemy obsługiwać w pełni samodzielnie za pomocą serwisu transakcyjnego i nowej aplikacji mobilnej Citi mobile.

Trzecią opłatą jest 10% min. 50 zł opłaty za rozłożenie zadłużenia powstałego na karcie na raty. W kilku polskich bankach taka usługa jest bezpłatna.

Poza tym ja jako zwolennik racjonalnego i odpowiedzialnego korzystania z kart kredytowych zawsze stanowczo odradzam wydawania więcej, niż się posiada — karta kredytowa jest świetnym narzędziem pod względem wygody użytkowania — jednak zawsze powinniśmy pamiętać o tym, na czym tak naprawdę bank zarabia w przypadku kart kredytowych i starać się zawsze spłacać zadłużenie w całości. Tutaj mój wpis o tym jak działa karta kredytowa i jak poprawnie z niej korzystać. 

Korzystanie z karty za granicą

Nie jest tajemnicą, że Citibank nie jest tani, jeśli chodzi o korzystanie z kart poza Polską. Za przewalutowanie transakcji wykonywanych w innej walucie niż złotówki pobierana jest prowizja w wysokości 5,8% wartości transakcji. Wybierając się poza Polskie granice, warto więc wyposażyć się w inną kartę — tutaj wpis o tym jak najkorzystniej płacić kartą za granicą.

Co jeszcze dostajemy razem z kartą Simplicity?

Nie ma co ukrywać – wizja bezwarunkowo bezpłatnej karty z gwarancję niezmienności opłat to ogromny plus i największa zaleta karty. City Simplicity nie ma żadnych dodatkowych pakietów ubezpieczeń czy programów partnerskich. Dostępny jest jedynie standardowy program rabatowy Citibanku.

Najbardziej promowana karta kredytowa w Polsce

Citibank mocno stara się reklamować kartę Simplicity i przy okazji każdej nowej promocji możemy zgarnąć nagrodę za jej wyrobienie. Na chwilę obecną dostępne są następujące promocje z kartą City Simplicity:

Jeśli więc planujecie zamówienie karty Simplicity to możecie zyskać podwójnie – dostać bezpłatną kartę i jedną z nagród 🙂

Jak zamówić kartę City Simplicity?

Citibank stawia przed wnioskującymi następujące warunki:

Jeśli pracujemy na etacie :

  • Wiek – minimum 21 lat
  • Zatrudnienie od minimum 3 miesięcy
  • Dochód – minimum 1200 zł netto

Jeśli prowadzimy firmę :

  • Wiek – minimum 25 lat
  • Działalność prowadzona min. 24 miesiące

Jeśli je spełniamy to wystarczy zamówić kartę na stronie banku. Jeśli nie chcecie korzystać z żadnej z dostępnych promocji, możecie zamówić kartę bez promocji.

Podsumowanie

Karta kredytowa City Simplicity to nie lada gratka dla wszystkich korzystających z kart kredytowych. Rzadko zdarza się, by karta kredytowa była bezpłatna. Najczęściej trzeba spełnić jakiś warunek stawiany przez bank — na przykład wydanie określonej kwoty. Są też banki, które w ogóle nie przewidują bezpłatności karty, ich klienci płacą za nią bez względu na obroty na karcie.

Wizja posiadania bezwarunkowo bezpłatnej karty z gwarancją niezmienności opłat powinna być dla nich skutecznym impulsem do przemyślenia czy na pewno chcą dalej posiadać kartę w dotychczasowym banku. Citibank udowodnił, że można zaproponować klientom atrakcyjne rozwiązanie nawet w sytuacji, gdy konkurencja idzie w zupełnie innym kierunku. Za to należy im się ogromny plus.

Tak naprawdę jedyną zauważalną wadą jest wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w innej walucie i brak dodatkowych pakietów ubezpieczeń (z których i tak korzysta się niezmiernie rzadko)

Nigdy więcej nie przegap żadnej promocji! Obserwuj blog Cardholder na Facebooku, Twitterze oraz Google +

Zapisz się do newslettera i otrzymuj ode mnie informacje o najlepszych bankowych promocjach.

lista mailingowa BTB obslugiwana jest przez FreshMail