Credit Agricole: 250 zł za przeniesienie konta

Właśnie ruszyła kolejna edycja świetnej promocji od Credit Agricole, w ramach której możesz zyskać łatwe 200 zł za przeniesienie konta oraz 50 zł za polecanie tej promocji swoim znajomym!

Credit Agricole: nowa edycja programu poleceń

Jak zgarnąć 200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole?

Żeby móc skorzystać z promocji, musisz być nowym klientem Credit Agricole, czyli osobą, które nie miała w nim żądnego konta osobistego w przeciągu ostatniego roku.

Jeśli spełniasz ten warunek, to na początek musisz udać się na stronę promocji i złożyć wniosek o otwarcie konta osobistego w Credit Agricole.

Oprócz konta musisz również zawnioskować o kartę debetową i wyrazić zgodę otrzymywanie wyciągów w formie elektronicznej, a także wszelkie zgody marketingowe.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy o konto osobiste w Credit Agricole i złożenie dyspozycji zamknięcia Twojego konta w innym banku.

Credit Agricole to chyba jedyny bank w Polsce, który płaci premię za tego typu operacje, ale jak dotąd nie stworzono jeszcze na rynku bankowym procedury, która pozwala na automatyczne przeniesienie konta do innego banku.

Jak przenieść konto do Credit Agricole?

Przeniesienie konta do Credit Agricole polega na tym, że otwierane jest Ci konto w Credit Agricole, a następnie Credit Agricole w Twoim imieniu zamyka rachunek w innym banku.

Żeby mógł to zrobić, musisz dać im do tego pełnomocnictwo na papierze.

Dlatego po złożeniu wniosku na stronie promocji możesz udać się sam do najbliższej placówki Credit Agricole i podpisać stosowne dokumenty lub też Credit Agricole może wysłać do Ciebie kuriera z dokumentami.

Co ważne: Gdy Twój obecny bank dostanie od Credit Agricole wypowiedzenie umowy rachunku, to zapewne sprawdzi, czy Twój podpis jest zgodny ze wzorem podpisu, którym dysponuje. Jeśli na dokumentach z Credit Agricole podpiszesz się inaczej, to dyspozycja wypowiedzenia umowy może zostać odrzucona, a przez to Ty nie zgarniesz premii!

Wypowiedzenie umowy starego konta musisz podpisać najpóźniej w ciągu 7 dni od chwili otwarcia konta.

Ostatnim warunkiem potrzebnym do uzyskania premii jest wypełnienie wniosku o przekazywanie wynagrodzenia na nowo otwarte konto w Credit Agricole.

Na całe szczęście dokument ten możesz wypełnić w oddziale banku lub w obecności kuriera, ale nie musisz wysyłać go do pracodawcy. Możesz „zanieść” go sam, ale regulamin promocji nie zmusza Cię do tego. W poprzednich edycjach to rozwiązanie się sprawdzało i nic nie wskazuje na to, że teraz ma być inaczej 😉

200 zł za wykonanie kilku przelewów

Po podpisaniu umowy o konto, wypowiedzenia umowy w innym banku oraz zlecenia przekazywania wynagrodzenia musisz jeszcze tylko spełnić prosty warunek wpływów na konto.

Przez 3 pełne miesiące po otwarciu rachunku musi na nie wpływać przynajmniej 3000 zł. Nie muszą to być jednak przelewy od pracodawcy. Równie dobrze sprawdzą się przelewy z Twojego innego konta bankowego (byleby nie było to konto w Credit Agricole)

Nie musisz też robić przelewów na kwotę min. 3000 zł. Możesz wysłać np. 3 x 1000 zł. Ważne by w ciągu każdego z 3 miesięcy na konto wpłynęło przynajmniej 3000 zł 😉

W zamian za spełnienie tego prostego warunku Credit Agricole wypłaci Ci 200 zł premii. Premia trafi na Twoje konto maksymalnie do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnimy ostatni warunek wpływu.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń Credit Agricole

Oprócz premii w wysokości 200 zł możesz też zgarnąć dodatkowe 50 zł w zamian za polecanie tej promocji swoim znajomym.

Jak zdobyć tę premię?

Po pierwsze musisz zarejestrować się na stronie programu poleceń i uzyskać swój unikalny kod polecenia. Kod ten podajesz następnie osobie, którą namówisz na udział w promocji. Ta wprowadza go w specjalne pole we wniosku o rachunek.

Osoba otwierająca konto z Twojego polecenia musi zapewnić na nie wpływ w wysokości min. 1500 zł (lub 500 zł, jeśli otwiera 1Konto) albo wydać kartą płatniczą min. 300 zł. Wybrany warunek musi zostać spełniony w każdym z trzech miesięcy, po otwarciu rachunku.

W zamian za to zarówno Ty, jak i osoba polecona zgarniecie po 50 zł ekstra premii. Naturalnie osoba, której polecacie konto może również spełnić warunki premii za przeniesienie konta i zdobyć premię 200 zł!

Które konto w Credit Agricole wybrać?

Jeśli masz mniej niż 27 lat, to najlepszym wyborem będzie 1Konto. Nie zapłacisz nic za jego prowadzenie, a karta płatnicza będzie bezpłatna, jeśli wykonasz nią 1 płatność miesięcznie. Inaczej zapłacisz za nią 2,90 miesięcznej opłaty. Z kartą zyskujesz też dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce za darmo.

Jeśli masz na karku trochę więcej lat, to najrozsądniej będzie skorzystać z oferty konta PROSTOoszczędzającego Plus. Prowadzenie tego konta będzie dla Ciebie bezpłatne, jeśli zapewnisz na nie comiesięczny wpływ w wysokości 1000 zł (jeśli masz mniej niż 30 lat) lub 1500 zł (jeśli masz więcej).

Ten warunek spełniasz automatycznie biorąc udział w promocji. W przypadku karty debetowej pojawia się opłata w wysokości 7,90 zł, chyba że wydasz nią min. 500 zł miesięcznie.

Jeśli wybierzesz to konto to dobrze byłoby, gdyby udało Ci się płacić tą kartą przez okres 3 pierwszych miesięcy. W ten sposób nie zapłacisz za jej prowadzenie. Oczywiście po otrzymaniu od Credit Agricole premii, możesz bez problemu zrezygnować z konta i karty 😉

Szczegóły w regulaminie